Infolinia: 
788 28 28 28

Dla Operatorów

Zaplecze techniczne

 

ITTmedia - Zaplecze techniczne


Stawiamy na wysoką jakość i doświadczenie!

Firma ITTMEDIA posiada zaplecze techniczne w postaci biura w Siedlcach, gdzie prowadzona jest działalność biznesowa.

Serwery ITTMEDIA znajdują się we własnym datacenter (nie kolokujemy maszyn u kogoś). Jako dostawca usług internetowych posiadamy łącza od kilku polskich niezależnych operatorów szkielegowych. Łącza są doprowadzone kilkoma niezależnym drogami geograficznymi.

Routing BGP pozwala dynamicznie i optymalnie rozdzielać ruch internetowy oraz w razie ewentualnej awarii któregoś z łącz automatycznie przełączyć transmisję na sprawne łącze.

Posiadamy pełną redundancję, co oznacza, że możemy świadczyć usługi bez jakiegokolwiek ograniczania przepustowości nawet w wypadku pracy tylko jednego łącza (mając ich kilka) – łącza posiadają pełne zwielokrotnienie w stosunku do bieżącego użycia.

Serwerownia ITTMEDIA jest zasilana z niezależnych podstacji energetycznych. Z każdej podstacji mamy doprowadzone niezależną linię zasilającą. W celu zapewnienia ciągłości zasilania w naszej serwerowni stosujemy układy samoczynnego przełączania zasilania.

Stabilność zasilania jest zapewniona m.in. przez:

  • automatyczne przełączanie zasilania pomiędzy źródłem podstawowym a rezerwowym
  • przełączanie powrotne na zasilanie podstawowe po wyeliminowaniu awarii
  • zabezpieczenie przed załączeniem źródeł do pracy równoległej
  • wyłączanie pożarowe źródeł za pomocą „głównego wyłącznika prądu”
  • sygnalizację prawidłowości napięć.

Układ automatyki zasilania pracuje w układzie zasilania o tej samej wydajności, dzięki czemu w przypadku zaniku napięcia podstawowego układ automatycznie przełącza się na źródło rezerwowe o takich samych parametrach.

W przypadku awarii obu podstacji posiadamy też rezerwowe źródła zasilania pozwalające na pracę urządzeń bez zewnętrznego źródła zasilania.

Serwerownia wyposażona jest w rozbudowany system alarmowy, który oprócz standardowych czujników ruchu, ognia i dymu, posiada dodatkowo system monitoringu wizyjnego pozwalający na stały podgląd sytuacji wewnątrz pomieszczeń. Pomieszczenia są chronione przez wyspecjalizowaną agencję ochrony. Dostęp do serwerowni zabezpieczony jest m.in. indywidualnymi kodami dostępowymi dla naszych pracowników.

W serwerowni utrzymywana jest stała temaperatura, a jej ew. zmiana sygnalizowana jest natychmiast do administratorów.

Całość pracy serwerów jest w sposób ciągły monitorowana m.in. w zakresie przepustowości, trasferów, działania usług serwerowych na wszystkich maszynach (http, sql, ssh, ftp itp), routingu wewnętrznego jak i zewnętrznego łącz.

Oprócz praktycznej konieczności zapewnienia bezpieczeństwa serwerom, wszystkie systemy ochrony są tak dobrane, żeby spełniały wymagania ustawowe w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych. W naszej serwerowni mogą być zatem na serwerach przechowywane i przetwarzane dane osobowe, zgodnie z zasadami wymaganymi przez Głównego Inspektowa Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

 

Zadaj pytanie on-line
Newsletter
Zapisz się na newsletter ITTmedia